A Rétsági Honvédelmi Akadályversenyt június 4-én, pénteken rendezték meg a rétsági laktanya északi részénél lévő lőtérnél. A versenyre külön korcsoportokban 2 csapattal neveztünk. A megmérettetés egy másfél kilométer hosszúságú pályán zajlott, hét akadályt kellett leküzdenie a tanulóknak. Az akadálypálya elején elméleti kérdéssort kaptak a 4 fős csapatok, majd következett a lövészet. Innen 300 méterre volt a kötélmászás helyszíne, majd futottak tovább az íjászkodáshoz. A rétsági reptéren át a laktanyába vezetett a pálya. Az akadályok egymást követték. Legjobban a tájolási feladat, valamint a kézigránát hajítás sikerült. A versenyt a csatacsillag dobás és a laktanyából kivezető több, mint 500 méteres sprint futás zárta. A kimerítő verseny után a gyerekek egy közös ebéden vehettek részt, majd következett az eredményhirdetés. 7-8. osztályos tanulóink - Bogdán Ádám, Surányi Csaba, Bogdán Flórián Martin, Kahán Aurélián Brendon - az előkelő negyedik helyezést szerezték meg, pár ponttal lemaradva a harmadik helyről. A kisebbek - Bogdán Bence, Ondok Balázs, Cene Bence, Kozák Viktor - hatalmasat küzdöttek és nagy meglepetésre a dobogó csúcsára léphettek fel, maguk mögé utasítva a többi csapatot. A vándorkupát elhozva, jövőre is bízunk a hasonlóan jó, eredményes szereplésben. Felkészítő tanár: Tóth-Szarvas Levente Gratulálunk a fiúknak és a felkészítőnek!

 

Fényképek - katt a linkre