A Nógrádi Grund Klubhálózat szervezésében február 1. hétvégéjén a lengyelországi Kacwin (Szentmindszent) településén került megrendezésre az első Magyar-lengyel farsangi gyermektalálkozó. A programon 30 magyar és 40 lengyel diák és kísérőik vettek részt. A két nap alatt a farsangi hagyományok felelevenítésére, ápolására került sor, melyet kiegészített a magyar és lengyel táncok tanulása, játékos vetélkedő, közös jelmez-és álarckészítés, ételek készítése. A programot a WaclawFelczak Alapítvány Sasfiókák pályázata támogatta.

Csütörtök reggel indultunk Kacwinba bárnai és kazári diákokkal és tanárokkal. Fél 3-ra értünk a szállásunkra, elfoglaltuk a szobáinkat és kipakoltunk. Péntek reggel elmentünk lovaskocsizni. Ebéd után ellátogattunk a lengyel iskolába, ahol lengyel hagyományokról tartottak beszámolót, majd közösen játszottunk egy lengyel társasjátékot. Vacsora után Activityztünk a tanárainkkal. Szombaton reggeli után megnéztük Nedec várát. Délután újra elmentünk az iskolába, ahol elégettük a farsangi kiszebabát. Ezután a lengyel diákoknak megtanítottunk egy magyar dalt- Itt a farsang, áll a bál. Majd ők is tanítottak nekünk több táncot. Estig táncoltunk, játszottunk, beszélgettünk, ettünk, ittunk és szórakoztunk. Sok lengyel barátot szereztünk magunknak. Vasárnap reggel elmentünk egy szlovák misére, ahol újra találkoztunk lengyel barátainkkal. Ebéd után elindultunk Zakopaneba. Felvonóval eljutottunk a Gubalowkára, ahonnan megcsodáltunk a környéket. Sok képet készítettünk. A lengyel piacon ajándékokat vásároltunk a szüleinknek, családtagjainknak. Mivel utolsó éjszakánk volt, a tanárok megengedték, hogy tartsunk egy bulit. Egész este azokat a táncokat táncoltuk, amiket a lengyel társaink tanítottak. A buliba megérkezett a tulajdonos két gyermeke- Patricia és Michael. Sokat beszélgettünk, megadtuk egymás elérhetőségét. Másnap reggel 7 órakor keltünk, bepakoltunk, felöltöztünk, és elmentünk reggelizni. A szállás szép, az étel pedig finom volt. Utána elvittük bőröndjeinket a buszhoz. Hazafelé sokat beszélgettünk, és még táncoltunk is a buszon. Salgótarjánban elbúcsúztunk a diáktársainktól, és mindenki elindult hazafelé. Nekünk nagyon nagy élmény volt ez a pár nap. Sok lengyel barátunk lett, nagyon hiányoznak. Májusban a lengyelek Kazárra érkeznek, és akkor mi is megyünk hozzájuk. Már várom, hogy újra lássam őket.

További képekért kattint a Galériára! 

Radics Vanessza